سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به مسکو

به گزارش عیارآنلاین، آبان ماه سال گذشته، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری اسلامی ایران کشورمان، به روسیه سفر کرد و طی چهار روز حضور در این کشور، علاوه بر بازدید از مراکز علمی، با جمعی از مقام‌های روسیه، اعضا و مدیران آکادمی علوم و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی این کشور دیدار و درباره همکاری های علمی و فناوری ایران و روسیه به گفت وگو پرداخت.
ستاری در دومین سفر خود در راس هیئتی عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان ایران امروز دوشنبه ۲ شهریورماه، علاوه بر دیدار با مقامات بلندپایه فدراسیون روسیه، در نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه حضور خواهد داشت.
براساس این گزارش، نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، روز چهارشنبه هفته جاری با حضور دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو برگزار می‌شود و وی، در خصوص زمینه همکاری‌ها و فراهم‌سازی بستر تعاملات ایران و روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد و همچنین از نمایشگاه هوافضای ماکس ۲۰۱۵ بازدید می کند.
ستاری در این سفر با دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر، آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری، کاماروف رییس آژانس فضایی و مانتوروف وزیر صنایع و تجارت روسیه دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری‌های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

حضور جمهوری اسلامی ایران در ماکس ۲۰۱۵
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری ار نمایشگاه هوایی ماکس ۲۰۱۵ که قرار است روز سه شنبه سوم شهریورماه جاری در حومه شهر مسکو پایتخت روسیه گشایش یابد، دیدن کند. این نمایشگاه زمینه های بهره برداری ایران و روسیه از تجربیات و توانمندی‌ها در حوزه فناوری های پیشرفته و فوق پیشرفته را بیش از گذشته فراهم کرده است که با توجه به نیازهای دو کشور در این حوزه، دستاوردهای زیادی خواهد داشت.
در دوره قبل این نمایشگاه، ۸۵۰ شرکت هوا فضا از ۴۰ کشور جهان حضور داشتند که ۳۰ شرکت ایرانی بودند و در این دوره بیش از ۴۰ شرکت فناوری ایرانی در عرصه هوافضا دستاوردهای خود را در نمایشگاه هوافضای روسیه – ماکس ۲۰۱۵ – به نمایش می گذارند.
ماکت ماهواره‌برهای سفیر و سیمرغ، ماهواره‌های رصد، فجر و طلوع، نمونه اصلی بخش بازگشتی راکت کاوشگر در ماکس ۲۰۱۵ پیش روی بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت و حوزه دانشگاهی نیز در فضای ۱۰۵ متر مربعی اختصاص یافته به شرکت های ایرانی، حضور فعالی خواهد داشت.
نمایشگاه هوافضای روسیه هر ۲ سال یکبار در شهرک ژوکوفسکی روسیه برگزار می شود و امسال نیز این نمایشگاه از سوم شهریورماه به مدت ۷ روز میزبان حدود ۴۰ کشور جهان در عرصه هوافضا خواهد بود.
بومی سازی ساخت هواپیما، ارتقای سامانه های دفاعی و فضایی، ماهواره ها و موشک های ماهواره بر می تواند از بخش های اصلی این همکاری باشد تا این حوزه نیز سهم و ارزش اقتصادی خود را در ارتقای روابط ایران و روسیه ایفا کند.
براساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این سفر، همچنین از مراکز علمی، تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی روسیه نیز بازدید به عمل خواهد آورد و با پژوهشگران، فناوران، دانشگاهیان و صنعت گران روسی به گفت وگو خواهد پرداخت.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

 

The post سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به مسکو appeared first on عیارآنلاین.

عضویت در خبرنامه