پیام مدیرعامل

شما اینجایید: خانه » پیام مدیرعامل

رشد و شکوفایی ایران اسلامی در سایه تحقق اقتصاد دانش بنیان محقق خواهد شد. در این راستا سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خدمات و محصولات دانش بنیان با عنوان “پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده‌سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری به منظور ارتقاء جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان و دستیابی به رتبه اول اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه” می بایست سرلوحه تمامی وزارت خانه ها، ارگان ها، نهادها، شرکتهای دولتی و خصوصی قرار بگیرد.

صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران طی مجوز کارگروه ماده ۱۰۰ با سهامداری دولت (پارک علم و فناوری دانشگاه تهران) بر اساس ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم و همچنین ماده ۴۵ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین با اخذ تأئیدیه ثبتی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف حمایت از شرکت­های دانش­ بنیان فعالیت می نماید.

تلاش ما همواره بر این اصل استوار بوده که خدمتی ارزنده در راستای حمایت از شرکتهای فعال در حوزه فناوری کشورمان ارائه نمائیم. برای نیل به این هدف با همراهی و بهره مندی از دانش مدیران و نیروی انسانی توانمند مجموعه، تعامل مناسب با مجموعه های متولی حمایت از فناوری در کشور و ارتباط تنگاتنگ با شرکتهای دانش بنیان شکل گرفته است تا بتوانیم گامی شایسته برای حمایت از شرکت های دانش بنیان برداریم، ‌امیدواریم تاثیر عملکرد ما نقش موثری در جهت پیشبرد اهداف شرکت های دانش بنیان ایجاد نماید.

در پایان دست همه ی کسانی که دل در گرو اعتلای این سرزمین دارند را برای همکاری می فشارم و به تمام کسانی که گام های آغازین تشکیل صندوق و نیز امکان ادامه فعالیت آن را فراهم نمودند، ادای احترام می کنم و در ادامه عنوان می نمایم که همه ی تلاش خود را به کار خواهیم بست تا صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران را به یک نهاد تخصصی مالی در حوزه دانش بنیان با تاثیر گذاری ملی تبدیل نمائیم.

                                                                                                                        محمد مهدی فریدوند

                                                                                                                         مدیرعامل