نشست هم اندیشی انجمن های فعال در حوزه صنعت با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

شما اینجایید: خانه » اخبار صندوق پژوهش » نشست هم اندیشی انجمن های فعال در حوزه صنعت با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.
همایش
آذر ۲۰, ۱۳۹۶

نشست هم اندیشی انجمن های فعال در حوزه صنعت با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست که روز چهارشنبه ۹ آذرماه با حضور مدیران انجمن های فعال در حوزه صنعت در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن معرفی پارک و بیان توانمندی ها و اهداف آن اظهار کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قصد دارد در راستای نزدیکی هر چه بیشتر دو حوزه دانشگاه و صنعت، زمینه ای را فراهم آورد تا شرکت های مستقر در پارک با انجمن های تخصصی در حوزه های گوناگون صنعتی و نیز سایر تشکل ها و اتحادیه ها، تعامل بیشتری داشته باشند، به نحوی که زمینه های پیشرفت و ترقی را برای هر دو طرف، بیش از پیش فراهم آورد. در این مراسم  مدیران عامل سه شرکت دانش بنیان به نمایندگی از مجموعه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن معرفی فعالیت های خود، به تشریح نتایج همکاری شان با پارک پرداختند. ایشان با اشاره به گوشه ای از فرصت های پیش رو در همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برخی از موانع احتمالی آسیب رسان به زمینه های این همکاری را نیز بیان نمودند.از جمله نتایج مورد اشاره شرکت های مستقر در پارک در این همکاری مشترک موارد زیر می باشد:

  • جامعیت شرکت های مستقر و عضو در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حوزه های مختلف علم و فناوری
  • حرکت در جهت تامین نیازهای صنعت و جامعه در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی.
  • حرکت شرکت های پارک در لبه فناوری.
  • تاکید بر داشتن عزم جدی و همگانی در جهت حل مشکلاتی مانند: مشکلات رایج در تولید، رانت های مخرب، واسطه ها و مقاومت در برابر خرید کالاهای داخلی.

بخش بعدی این نشست به پانل پرسش و پاسخ اختصاص یافت. در این پانل که به ریاست رئیس پارک و همراهی هشت تن از مدیران انجمن ها و اتحادیه ها و با محوریت چگونگی فراهم آوردن زمینه گسترش همکاری ها میان انجمن ها با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد. در این راستا، تفاهم نامه هایی نیز بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و چند انجمن داوطلب به امضا رسید که به منزله اولین قدم در این مسیر به شمار می‌رود. به موجب این تفاهم نامه ها دو طرف آمادگی خود را برای همکاری با یکدیگر اعلام داشتند. در ادامه، ضمن پاسخ اعضای پانل به سوالات حاضرین، به برگزاری نشست ها و حلقه های تخصصی در حوزه های مختلف که به واسطه آنها هر دو طرف، شناخت بهتری نسبت به توانمندی ها، ظرفیت ها و مشکلات موجود بدست آورند، تاکید شد. در بخش پایانی مراسم نیز جناب آقای مهندس فریدوند، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، با اشاره به خدمات و تسهیلاتی که این صندوق در اختیار تمامی شرکت های دانش بنیان و فناور قرار می‌دهد، اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در راستای کمک به فرآیندِ نزدیکی و همکاری دانشگاه و صنعت حاضر است خدماتی مانند صدور انواع ضمانت نامه های مورد نیاز، تدوین مدل های مالی و تامین مالی، ارائه خدمات ممیزی و ارزیابی طرح ها و شرکت ها، کارگزاری منابع دستگاه های دولتی برای تسهیل دریافت خدمات و نیز ارائه خدمات مالی و اعتباری را بصورت تسهیل شده در اختیار شرکت های تحت پوشش انجمن ها قرار دهد. در انتهای مراسم نیز دکتر مینا مهرنوش مدیر مسیول روزنامه کسب و کار ضمن جمع بندی مباحث مطرح شده در نشست، خاطر نشان کرد: شرکت های مستقر در پارک و شرکت های مستقل می توانند در زمینه های ۱٫ بازاریابی و فروش، ۲٫ سرمایه گذاری، ۳٫ منابع انسانی، ۴٫ مسائل حقوقی، ۵٫ دانش فنی و …. با یکدیگر همکاری داشته باشند.